Ustne egzaminy maturalne z języka polskiego rozpoczynają się w naszej szkole o godz. 12:30, a z języka angielskiego o godz. 13:00.
Szczegółowy harmonogram wraz z listami zdających znajduje się w tym artykule.
Ustne egzaminy maturalne z języka polskiego rozpoczynają się w naszej szkole o godz. 12:30, a z języka angielskiego o godz. 13:00.
Szczegółowy harmonogram wraz z listami zdających znajduje się w tym artykule.
Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zaprasza na XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”. Kalendarz imprez został opublikowany na stronie uczelni.
Dziś, punktualnie o godz. 12, zabrzmiał dla kolejnego rocznika uczniów Ekonomika ostatni dzwonek. Wtedy to rozpoczęła się uroczystość pożegnania 224 Absolwentów Technikum nr 6 oraz 22 Absolwentek VI Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
W imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej tegorocznych Maturzystów pożegnał Pan Dyrektor Paweł Drożyner:
Z kolei w imieniu wychowawców klas IV przemówił Pan Bartłomiej Pytel:
W kolejnej części uroczystości głos zabrały przedstawicielki Absolwentów, które w imieniu swoich koleżanek i kolegów dziękowały za poświęcony czas, czteroletnią opiekę i okazane serce Wychowawcom:
Nie zabrakło również wyrazów wdzięczności skierowanych do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, obdarowanych pamiątkowymi zakładkami do książek ozdobionych następującą sentencją:
"Największym darem, jaki możesz komuś dać, jest Twój czas,
ponieważ kiedy dajesz swój czas,
oddajesz część swojego życia, której nigdy nie odzyskasz".
W dalszej części uroczystości świadectwa ukończenia szkoły otrzymali z rąk Pana Dyrektora uczniowie wyróżniający się w nauce, a reprezentanci szkoły w różnych dyscyplinach sportu oraz finaliści olimpiad przedmiotowych otrzymali pamiątkowe tabliczki, nagrody książkowe i puchary.
Tegorocznych Maturzystów pożegnali również młodsi koledzy, którzy przygotowali pod kierunkiem nauczycieli wzruszającą część artystyczną. Dla równowagi, salwy śmiechu wywołał w zebranych krótki film przygotowany przez Absolwentów, żartobliwie podsumowujący czteroletni trud nauki w Ekonomiku:
Naszym tegorocznym Absolwentom życzymy "połamania piór" podczas egzaminów dojrzałości, satysfakcjonujących studiów na uczelniach wyższych, wymarzonej pracy i wszelkiej pomyślności w przyszłym życiu prywatnym i zawodowym.
Zapraszamy do obejrzenia pozostałych relacji foto/video z dzisiejszej uroczystości:
22 kwietnia w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". Do rywalizacji zgłosiło się 14 drużyn ze szkół ponadpodstawowych:
Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu po polsku), za dwa (test wyboru po niemiecku) lub za trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku). Tematyką konkursu w tym roku była Austria. Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie: Małgorzata Kruszewska, Marcin Tomaszewski, Jakub Dołęgowski. Do konkursu uczniów przygotowała pani Joanna Piekutowska. Ten zespół będzie reprezentował nasz region na konkursie ogólnopolskim w czerwcu w Krakowie.
Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w składzie: Lena Siudakiewicz, Julia Pezowicz i Mikołaj Ruszczyk. Uczniów do konkursu przygotowała pani Sylwia Wądołowska. Warto podkreślić, iż różnica między zespołami z miejsca pierwszego i drugiego wyniosła tylko jeden punkt. Trzecie miejsce osiągnęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, a czwarte uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
Podczas rozdania nagród swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele uczelni, które objęły patronat nad naszym przedsięwzięciem: dr Izabela Sekścińska, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dr inż. Piotr Ponichtera, dziekan ds. nauk społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz mgr Dorota Dąbrowska – wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.
Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki oraz dyplomy i puchary dla szkół. Fundatorami nagród byli: Ambasady Niemiec i Szwajcarii, Instytut Austriacki w Warszawie, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża. Dyplomy zostały przygotowane w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy za podjęty trud przygotowania młodzieży.
Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego od ośmiu lat i przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim.
Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
20 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Różne oblicza księstwa Liechtensteinu”. Na konkurs wpłynęły 64 prace z 32 szkół z naszego regionu. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica 3 klasy TR ZSEiO nr 6 w Łomży Milena Gutowska, zajmując 2 miejsce.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży we współpracy z Oddziałem Łomża Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Honorowy patronat nad konkursem objął pan Mariusz Chrzanowski, prezydent Miasta Łomży.
Celem podjętej inicjatywy było
Najlepsze prace zostaną zamieszczone w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2024, który zostanie przesłany do rodziny książęcej w Lichtensteinie.
27 kwietnia odbył się turniej o Mistrzostwo Miasta Łomża w siatkówce dziewcząt. Zawodniczki reprezentujące naszą szkołę pod opieką p. Anety Zadrogi-Siwek i p. Grzegorza Bielickiego pokazały się ze świetnej strony zajmując II miejsce.
Skład drużyny:
Ogromne brawa i życzenia dalszych sukcesów dla Dziewcząt!
Natomiast Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę w finale chłopców (opiekun p. Aneta Zadroga-Siwek) zajęli V miejsce.
Skład drużyny:
Gratulacje dla zawodników.
Tekst i zdjecia: Grzegorz Bielicki
26 kwietnia odbył się turniej finałowy o Mistrzostwo Miasta Łomża w koszykówce chłopców. Pomimo walki i zaangażowania całego zespołu, tym razem naszej drużynie nie udało się zdobyć medalu i ten rok kończymy na IV miejscu.
Skład drużyny:
Gratulacje dla zawodników.
Tekst i zdjecia: Grzegorz Bielicki
Uczniowie naszej szkoły w dniach 17-19 kwietnia 2023 roku uczestniczyli w wyjeździe integracyjno- rekreacyjnym, który miał miejsce w Stanicy Wodnej PTTK Frącki. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu nad rzeką Czarną Hańczą, którą to jednego dnia młodzież pokonywała spływając kajakami odcinek z miejscowości Frącki do miejscowości Dworczysko. Na miejscu mieliśmy do dyspozycji, pięknie położoną na skarpie, tuż obok rzeki, saunę oraz balię, w których mogliśmy się zrelaksować i odpocząć. Czas wolny spędzaliśmy na różnego rodzaju grach i zabawach, m.in bule, dart, badminton, piłka nożna, siatkówka. Wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku, gdzie wspólnie bawiliśmy się grając i rozmawiając do późnych godzin nocnych. Kilka godzin dziennie poświęcaliśmy na prace porządkowe, przygotowujące ośrodek do otwarcia sezonu. Uczniowie podzieleni byli na zespoły, które pomagały między innymi w przygotowaniu posiłków dla całej grupy.
Organizatorami wyjazdu ze strony szkoły byli: p. Piotr Rogalski, p. Sebastian Dąbrowski oraz p. Grzegorz Bielicki
Organizatorami całej imprezy byli z kolei właściciele stanic wodnych w Jałowym Rogu oraz we Frąckach, których usługi serdecznie polecamy.
Opracował: Grzegorz Bielicki
To już drugi raz kiedy uczniowie Technikum Organizacji Turystyki wyruszyli do Warszawy na lekcję ekspercką "no to lecę!". Uczniowie klasy I i IV wraz z opiekunami: p. Magdaleną Kamińską, p. Beatą Dzięgielewską oraz p. Bartłomiejem Pytel dowiedzieli się jak mądrze podróżować, jak się przygotować do podróży - co robić, a czego unikać. Po omówieniu odprawy i kontroli pasażera uczniowie wzięli udział w grze dotyczącej ruchu lotniczego.
Następnie wszyscy udali się w fantastyczną podróż w przeszłość. Do zwiedzenia wystawy o największym odkryciu archeologicznym w historii nie trzeba było nikogo namawiać.
Na wystawie można było podziwiać komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je odkrywca Howard Carter.
Równo 100 lat po sensacyjnym odkryciu starożytnego grobowca, wystawa TUTANCHAMON – GROBOWIEC I SKARBY w spektakularny sposób przeniosła wszystkich do starożytnego Egiptu.
Na koniec pełnego nowych doświadczeń dnia uczestnicy odwiedzili Łazienki Królewskie oraz Pałac Kultury i Nauki.
"Podróże małe i duże.
Naprawdę, czy też w zabawie,
w podróży zawsze jest ciekawie".
Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska
"TRENUJ JAK ŻOŁNIERZ" to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy pełnoletni ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje.
Zapraszamy na szkolenie w 18. Białostockim Pułku Rozpoznawczym w dniach 6-7 maja (pierwszy etap) oraz 16-29 lipca (drugi etap).Szczegółowe informacje pod numeremi telefonu: 261 398 796, 514 930 134.
Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl
"TRENUJ Z WOJSKIEM WIOSNA-LATO" to szkolenie jednodniowe, skierowane do osób w wieku 15-65 lat, które odbywa się w sobotę, trwa 8 godzin, ma bardzo przystępną formułę, jest bezpłatne i prowadzone przez wojskowych instruktorów. 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy zaprasza na zajęcia 20 maja.
14 kwietnia 2023 roku pięćdziesięciu uczniów klas: II TL, II TL OPW, III TL OPW, IV TL i IV TLp zmierzyło się z pytaniami w ramach VIII edycji szkolnego konkursu „Super Logistyk Ekonomika”. Uczniowie zmagali się z szerokim zakresem zagadnień, między innymi z obszaru obsługi magazynów oraz organizacji transportu. Głównym zadaniem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności z zakresu logistyki oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w tym zakresie.
„Super Logistyk Ekonomika” to konkurs z kilkuletnią tradycją, do którego szkoła powróciła po okresach związanych ze zdalnym nauczaniem. Uczestnicy tym razem mieli możliwość zweryfikować wiedzę i umiejętności nabyte w czasie edukacji szkolnej w zakresie szeroko pojętej logistyki. To jednocześnie potwierdzenie swoich możliwości przed egzaminami z kwalifikacji SP.01 i SPL.04.
Zwycięzcami VIII edycji "Super Logistyka Ekonomika 2023” zostali:
Opracowanie i zdjęcia: K. Szymańska, M. Salamońska
11 kwietnia 2023 r., na specjalne zaproszenie Pani Magdaleny Kamińskiej, w murach naszej szkoły gościliśmy Prezesa Zarządu i Szkoleniowca Kadr Turystyki Pana Radosława Szafranowicza-Małozięć, który dla 15 uczniów klas Technikum Organizacji Turystyki przeprowadził kurs Stewardesy i Stewarda Linii Lotniczych, przygotowujący do udziału w rekrutacji personelu pokładowego.
Uczestnicy zostali zapoznani z wymaganiami, które stawia kandydatom do pracy na stanowisko członka zespołu pokładowego każda linia lotnicza. Dowiedzieli się gdzie szukać ogłoszeń z ofertami pracy oraz jak przebiega proces rekrutacji. Dość trudnym, ale bardzo ważnym, elementem była rozmowa z rekruterami w języku polskim i angielskim.
Uczniowie po odpowiednim przygotowaniu wizualnym (wykonaniu makijażu, wywiązaniun apaszki i krawatu) przystąpili do części praktycznej, podczas której uczyli się radzić sobie z klientem konfliktowym, ogólnych procedur pokładowych oraz procedur awaryjnych.
Punktem kulminacyjnym był test wiedzy, który wszyscy uczestnicy zdali bezbłędnie. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu.
Tekst i zdjęcia: Magdalena Kamińska
5 kwietnia 2023 r. społeczność szkolna Ekonomika zebrała się w sali gimnastycznej, żeby wspólnie przeżywać Misterium Wielkanocne. Pantomimę pt. "Pascha Chrystusa i Kościoła" przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Przystępskiej odegrały dziewczęta z kl. 4TA z towarzyszeniem chłopców z kl. 3TA. Utoczystość prowadzili: Dominika Jarnutowska i Konrad Gałązka z kl. 2TL OPW oraz Mateusz Czerwiński z kl. 4TLp, a za nagłośnienie i muzykę odpowiadali Bartosz Wilimczyk i Kacper Męczkowski z kl. 1TL.
Życzenia wiary, nadziei i miłości płynących ze zmartwychwstania Chrystusa złożył wszystkim Pan Dyrektor Paweł Dożyner:
Spotkanie zakończyło podsumowanie turnieju koszykówki 3x3 (pełna relacja tu) oraz wręczenie nagród zwycięzcom Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Szkolnych Kół Caritas pt. "Dobra Nowina - Św. Jan Ewangelista" - Mateuszowi Czerwińskiemu i Hubertowi Jabłonowskiemu z kl. 4 TLp.
Opracowanie: Magdalena Karwowska
Grafika świąteczna: Julia Kowalewska kl. 3 TR
Nasza szkoła w dniu 5 kwietnia 2023 roku podejmowała w swoich murach uczestników II etapu (okręgowego) Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0” organizowanego przez Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe LogPoint działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej we współpracy ze Szkolnym Kołem Naukowym Sigma (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu).
ZSEiO nr 6 w Łomży reprezentowali: Jarnutowska Weronika, Jankowska Paulina, Sarnacka Kamila Wiktoria, Chrostowski Maksymilian, Mertens Milena (wszyscy klasa IV TL) oraz Mroczkowska Eliza ( klasa III TL OPW). Gościliśmy również przedstawicieli Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie oraz ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 6 pytań otwartych i 18 zamkniętych wielokrotnego wyboru, zgodnie z następującą tematyką:
Trzeci etap konkursu, finałowy, przewidziany jest w Opolu. Na laureatów czekają indeksy i cenne nagrody.
Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Szymańska
Od listopada do kwietnia na sali gimnastycznej naszej szkoły, podczas długich 20 minutowych przerw, 9 klas uczestniczyło w turnieju klasowym w koszykówce 3 na 3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym, co dało aż 36 emocjonujących spotkań. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, zawodnicy z poświęceniem walczyli o każdy punkt, o każde posiadanie piłki. Część spotkań kończyła się po dogrywkach co świadczy o zaciętym i wyrównanym poziomie rozgrywek.
Turniej miał na celu propagowanie wśród młodzieży i społeczności szkolnej koszykówki; zamiast wyjścia na papierosa - przyjście na salę i spędzenie aktywnie czasu wolnego, bądź kibicowanie swoim kolegom i koleżankom. Czas spędzony na sali gimnastycznej, poza emocjami sportowymi, urozmaicała i uatrakcyjniała muzyka. Bardzo cieszy duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów w tego typu przedsięwzięcia, co daje mobilizację do przeprowadzenia kolejnego turnieju w kolejnym roku szkolnym.
Tabela końcowa:
Składy drużyn:
Tekst: Grzegorz Bielicki
Zdjęcia: Piotr Rogalski, Grzegorz Bielicki
29 marca z wizytą w naszej szkole zjawił się Pan Piotr Olszewski – właściciel Stanic Wodnych PTTK Frącki i Jałowy Róg oraz instruktor turystyki kwalifikowanej i offroad’u. Obie stanice znajdują się na terenie Puszczy Augustowskiej, nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce – Czarną Hańczą.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas turystycznych: 3TT, 4TT oraz 4TTp. Nasz gość opisał czym się zajmuje, jaką działalność prowadzi oraz o swojej pasji i zamiłowaniu do turystyki oraz przygody. Pan Piotr skupił się głównie na turystyce kwalifikowanej, ale opowiadał również o grach terenowych, strzelaniu z łuku, o terenowej jeździe samochodem czyli o off-road’zie, o obozach dla młodzieży, zimowych i nocnych spływach kajakowych. Swój wykład wzbogacił o ciekawe zdjęcia oraz filmy. Spotkanie trwało 90 minut, było bardzo ciekawe, a nasz gość zaprezentował spojrzenie na turystykę z trochę innej, własnej, oryginalnej perspektywy.
Tekst i zdjęcia: Piotr Rogalski
10.03.2023 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży został przeprowadzony I etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Tegoroczna edycja dotyczyła drugiego co do wielkości państwa niemieckojęzycznego – Austrii.
Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test z wiedzy o Austrii. W naszej szkole do rywalizacji konkursowej przystąpiło 8 drużyn z klas 1- 4 technikum. Test zawierał pytania otwarte jak i zamknięte z zakresu podstawowych informacji o Austrii, geografii, gospodarki, historii, kultury, typowego jedzenia i picia, osobistości pochodzących z tego kraju oraz polityki i sportu. Wiedza bardzo rozległa i szczegółowa. Oto kilka przykładów:
Najlepiej z pytaniami testowymi poradziła sobie drużyna z klasy I TL w składzie: Lena Siudakiewicz, Julia Pezowicz i Mikołaj Ruszczyk zdobywając 53 punkty. Miejsce II zajęła drużyna w składzie: Kacper Szymański z klasy II TL OPW, Michał Laskowski i Hubert Skalski z klasy II TR, zdobywając 40 punktów. Na miejscu III uplasował się zespół z klasy IV TLp w składzie Julia Kościelecka, Mateusz Czerwiński i Jakub Gadomski, uzyskując 37 punktów.
Zwycięska drużyna 22 kwietnia weźmie udział w etapie regionalnym i powalczy o awans do finału konkursu ogólnopolskiego Trubolandeskunde.
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.
Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli języka niemieckiego w naszej szkole: p. Sylwię Wądołowską, p. Ewę Korytkowską i p. Michała Polkowskiego.
Powered by aSc EduPage